You can touch the Shadow of my Ghost "CROSSBY"


plemeno: Italský ohař - Bracco Italiano
chovná stanice: You Can
datum narození: 24.října 2012
místo narození: Budapest - Maďarsko


Tituly z výstav v juniorské kategorii:Souhrn titulů z výstav a pracovních zkoušek (prezentace z 10/2015, 10/2014 a 07/2014):
                     


Jak to všechno začalo.
Crossby pochází z vrhu 11 šťěňat od chovatele Bence Kántora z Maďarska.
Má 4 sestry, z nichž tři žijí v USA a jedna v Dánsku, a 6 bratrů, z nichž dva odcestovali do Velké Británie, jeden je v USA, dva zůstali v Maďarsku a jednoho psa si nechal chovatel ve spoluvlastnictví. Chovatel pojmenoval tento vrh „You can touch“ – „Můžeš se dotknout“.

Matka Fikret's Da Allora "Maila" narozená 23.3.2009 pochází od chovatelky Mariky Tenhunen z chovné stanice Fikret´s ve Finsku www.fikrets.com . Její přátelská, milá a nevtíravá povaha, rozhodla o tom, že jsme si nakonec vybrali štěně z tohoto vrhu. Maila má základní lovecké zkoušky, majitel upřednostňuje výstavy.
Výstavní úspěchy a zdravotní testy Maily lze nalézt na stránce www.almaskerti.weebly.com .

Otec „Indian“ pochází z tradiční italské chovné stanice, která klade důraz nejen na exteriér, ale hlavně na uchování přirozených loveckých vloh. Indian má předky z pracovní linie, která je v Itálii uznávaná, a jeho majitel Giorgio Ziron s ním aktivně lovecky pracuje. Dle sdělení majitele je Indian nekonfliktní, pohodový, pracovně chuťový a vytrvalý pes.

Český překlad jména našeho Crossbyho, které dostal od chovatele, je „Můžeš se dotknout stínu mého ducha“. Toto jméno zcela vyjadřuje jeho povahu, která je typická pro plemeno italských ohařů. Je vyrovnaný, mírný, citlivý, má silné pouto ke členům své smečky, miluje děti, rychle se učí, není konfliktní k lidem ani ostatním zvířatům. Jednou z charakteristik plemene je, že se jedná o psy zdrženlivé k novým lidem, věcem, událostem. To není případ našeho Crossbyho. Vítá jakékoliv nové lidi, nevadí mu nové prostředí, nové lumpárny, noví psi na výstavách nebo na loveckém výcviku. Potřebuje neustálou aktivitu a zaměstnání v blízkosti lidí a vyhledává jejich přítomnost.
A proč jméno Crossby ... Jsme sportovní rodina; jsme neustále v pohybu za sportem a na cestách. Proto dostal podobné jméno, jaké nosí legendární hokejový útočník Pittsburgh Penguins Sidney Crosby.